Jüri ve Ödüller
Jüri 2022
Aleksander Volkov
- Antalya Devlet Konservatuvarının Bale Bölümü’nde bale öğretmeni
- Diaghilev Düzeninin Tutucu (bale sanatına yaptığı katkılardan ötürü.)
- Rusya Devlet İmparator Balesi'nin Baş Solisti

1992 yılında, Perm koreografi okulundan mezun oldu. Aleksander, mezun olduktan sonra, Perm Devlet Opera ve Balesinde önde baş solist (Prömiyer) olarak çalışmaya davet edildi.

Aleksander, 2007 - 2013 yılları arasında, G.Taranda' nın önderliğinde , "İmparatorluk Rus Balesi" ile Baş Solist olarak turneye çıktı.
Aleksander , "İmparatorluk Rus Balesi" ile 5 yıllık çalışma süresi içinde , en ünlü Balelerin başrollerini alarak , Fransa, İspanya, İtalya, Yunanistan, Çin, Meksika, Arjantin, Brezilya, Avusturalya, ABD, Kanada ve diğer birçok ülkede çok başarılı danslar çıkardı.
2008 yılında Aleksander, Mersin (Türkiye) Devlet Opera ve Balesine davet edildi.

Perm Devlet Sanat ve Kültür Enstitüsü'nden "Koreograf-Yönetmen" derecesiyle mezun olduktan sonra, 2014 yılında bale öğretmeni kariyerine Antalya Devlet Opera ve Balesinde bale öğretmen olarak devam etti.
2015 yılından beri, Antalya Devlet Konservatuvarında Bale Bölümü'nde bale öğretmeni olarak kariyerine başarı ile devam etmektedir.
Yaroslava Volkova
- Antalya Devlet Opera ve Bale Tiyatrosunun Prima Balerina
- Rusya Devlet İmparator Balesi'nin Baş Solisti

2001 yılında Perm şehrinde (Rusya) Koreografi Okulu'ndan mezun olduktan sonra, Yaroslava Perm Akademik Opera ve Bale Tiyatrosu'na davet edildi. 4 ay tiyatroda çalıştıktan sonra, Yaroslava solo parçalarda dans etmeye başladı ve 2003 yılında da baş solisti oldu.
2008 yılında Yaroslava, Mersin Devlet Opera ve Bale Tiyatrosu tarafından davet edildi ve 2 yıl için Türkiye'ye taşındı.
Ayrıca, 2001'den 2008'e kadar olan dönemde Yaroslava Volkova, Rusya İmparator Balesi'nin konuk baş solistiydi ve 2008'de davetiyeyi kabul ederek, grubun ana kuruluna katıldı.

Rusya İmparator Balesi ile Yaroslava Araptanova (Volkova) arasındaki 13 yıllık işbirliği sırasında, dünyanın en iyi tiyatro sahnelerinde tüm ünlü klasik balelerin ana rollerinde dans etmiştir. Fransa, İspanya, İtalya, Avustralya, Meksika, Çin, ABD, Kanada, İrlanda, Hollanda, Belçika, Yeni Zelanda, ABD vb…
2014 yılında Antalya Opera ve Balesine prima olarak davet edildi ve çalışmalarına Antalya Opera ve Balesinde devam etmektedir.
Tatiana Chakava
2002 - Uzhgorod Kültür Okulu'ndan mezun oldu - bale dansçısı, bale ustası, öğretmen, Tabile modern okulunun başkanı

2010 - Rivne İnsani Kültür Üniversitesi'nden mezun oldu, fakülte "Modern koreografi" - uzman (usta).
Profil eğitimi - Paris Çağdaş Koreografi Enstitüsü'nün eğitim programı Rick Odums (Paris, Fransa) öğretmenleri - Geraldine Armstrong, Rick Odums. Uluslararası Çağdaş Dans Festivali OPEN LOOK'un eğitim programı (Michael Getman, Marina Maskarell, Pedro Gomez, Ivan Perez).

Ustalık sınıfları: Pascalina Noel - Martha Graham tekniği (Paris, Fransa), Shang-Chi Sun - Laban tekniği (Tayvan), Olga Labovkina (Belarus), Vladimir Golubev (Rusya), Andrzej Moravec (Varşova, Polonya).
Rami almorabi (bboy kira)
* 2005'ten beri dansçı
* Vibe dans gösterisi ekibinin yaratıcısı ve lideri
* redbull bcone dubai 2013'e katıldı
* redbull bcone izmir 2017'ye katıldı
* serbest stil ukrayna 2019 sezonuna katıldı
* redbull bcone ankara 2019'a katıldı
* redbull'a katıldı
* bcone antalya 2022 ( ilk 32 )
* 2009'dan beri Breakdans öğretmeni
Değerlendirme Kategorileri
Ödüllerin aynı puanla verilmesiyle ilgili anlaşmazlıklar olması durumunda, kesin karar yargı komisyonu başkanı tarafından verilecek.
PERFORMANCE (en fazla 10 puan)
sahne görüntüsü ve genel görüntü, izleyiciye belirli izlenimleri, duyguları ve enerjiyi iletmek.
CHOREOGRAPHY (en fazla 10 puan)
Çeşitlilik ve dans sözlüğüne uyum, seçilen stile, mekanda harekete ve sahneye uyum.
TECHNIQUE (en fazla 10 puan)
seçilen stilin teknik özelliği, hareketlerin senkronizasyonu ve doğruluğu, sanatçıların eğitim düzeyine göre.
MUSICALITY (en fazla 10 puan)
müzikalite, müzikte hareketlerin yürütülmesinin doğruluğu ve seçilen müziğin dans stiline uygun hale getirilmesi, hareketler, müzikli aksanların hareketlerle ve hareketlerle vurgulaması.
CREATIVE (en fazla 10 puan)
fikrin, kostümün, makyajın ve saç stilinin özgünlüğü ve yaratıcılığı.
ARTISTRY (en fazla 10 puan)
sanatçılık, görüntüyü ve doğru duyguları aktarabilme özelliği.
Örnek: Jüri yalnızca 2. ve 3. sıradaki yarışmacıya yer verir. 1. sıra kategorideki yarışmacıya yer verilmez.
Jüri, herhangi bir kategoride (kısmen veya tamamen) ödül verebilir veya vermeyebilir. Jüri, kendi görüşüne göre ödül için yeterli olmayan bir performans puanı verirse, belirli bir kategoride kazanan olmayabilir veya ödüller kısmen dağıtılabilir.

Yapılacak olan yarışmada belirli kategoride katılımcıların yeterli düzeyde kayıt olmaması durumunda jüri, performansı puanların toplamına göre değerlendirir ve yarışmacıya ödül verme veya vermeme hakkına sahiptir.

JÜRI KARARLARININ TAMAMI NIHAIDIR

Ödüller
Ödüller
1., 2., 3. sıradaki kazananlara kupa, her katılımcıya bir diploma ve madalya verilir. Organizatörlerin profesyonelliği, yaratıcılığı ve bireyselliği için özel ödüller mümkündür.
Sponsorları
Festivalin sponsorları veya özel konukları kendi Özel Ödüllerini oluşturabilirler.
Diplomalar
Tüm katılımcılar (amatörler ve profesyoneller) diplomalar ve hatıra madalyaları alacaklar.
Ödül töreni
Ödül töreni her dans bloğundan sonra gerçekleşecek.
Ödül töreni başlamadan önce, tüm katılımcılar görev sırasında sahne arkası geri dönmeleri gerekir
UNIQUE ENTERTAINMENT ORGANIZASYON
V.D. 892 053 7902
  • Kategoriler
  • Kurallar
  • Düzenlemeler
  • Jüri ve Ödüller
Made on
Tilda